poniedziałek, 21 stycznia 2013

Edu-mata "Kolorowe koła"

Oto zdjęcia najnowszej edu-maty, która dziś poleciała do swojej właścicielki. Szycie jej było ogromną frajdą i efekt bardzo mi się podoba. Dużą dawką świeżości i tym co ją wyróżnia wśród pozostałych jet przede wszystkim środkowe koło. Zgodnie z zamówieniem zostało uszyte z tkanin o różnych kolorach i fakturach. Mamy więc koła: żółte, miękkie- polar; zielone, lekko szorstkie- sztruks; puchate i bardzo mięciutkie- futerko;złote, sztywne, nieco śliskie -na samym środku.
Mata podzielona jest na 4 sektory. Maluch oczywiście będzie doskonalić tu zmysły: dotyku, wzroku, słuchu. Będzie ćwiczyć chwytanie, pełzanie, przewroty z brzuszka na plecy i odwrotnie (miękkie lądowania i spore pole do ćwiczeń dzięki ocieplinie w środku i rozmiarom: 140/140 cm).
Dla starszych dzieci może służyć do wyjaśniania różnic między porami roku, do nauki kolorów, do rozróżniania faktur tkanin. Sposobów zabawy i wykorzystania jest mnóstwo- wystarczy uruchomić wyobraźnię :)
A teraz prezentacja i opis poszczególnych sektorów:
WIOSNA:
Trawa jest trawiasta ;) to znaczy uszyta jest z polaru oraz włochatego materiału (i szeleści), owieczki puszyste, z odstającymi do chwytania uszkami, motyl ma odstające skrzydła z tkaniny lśniącej i śliskiej. Na miękkiej trawce rozkwitły kolorowe, nieco szorstkie w dotyku kwiaty o odstających płatkach. Mamy tu też kolorową tasiemkę i grzechotkę na wstążce.
LATO:
Lato to wyjazd za miasto na wczasy. Mamy więc drogę, kolorowe auto (koła z tkaniny imitującej prawdziwe opony), w tle miasto. Mamy też miejsca docelowe: las z wiewiórką, pomarszczoną rzekę z rybkami luźno przyszytymi na tasiemkach. Słońce pięknie świeci mnóstwem odstających wstążek.
JESIEŃ:
Tu mamy sporo różnych tkanin i odstających elementów. Jabłuszka są wypchane i luźno przyszyte, wiatrak ma odstające, dość sztywne i szeleszczące ramiona, za kępką traw i grzybów są kieszonki do których można schować gryzaki i grzechotki zaczepione na tasiemkach. Liście również są lekko odstające. No i jeż- puszysty, mięciutki i grubiutki. Przyszyty na  tasiemce z wszytą gumką.
ZIMA:
Zima jest puszysta i szeleszcząca. Mamy choineczki z tasiemkami i gryzakami, odstającą puszystą chmurę, śliskie lodowisko i malutkie śnieżynki. Na pierwszym planie rodzina bałwanków z odstającymi nosami i luźno przyszytymi szaliczkami.Jeden z bałwanków ma w rękę wszytą grzechotkę wiec pięknie grzechocze gdy się z nim witamy ;) Jeden z gryzaków posiada lusterko.
No i zdjęcia:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz