sobota, 25 lutego 2012

Edu-mata- czyli maluch zaczyna poznawać świat :)

Edu-mata.
Z reguły z mat edukacyjnych zaczynają korzystać niemowlęta od ok.2-3 miesiąca życia, kiedy leżąc na brzuszku obserwują, chwytają, dotykają. To bardzo ważny okres w życiu i rozwoju małego człowieka. Dobrze by wtedy miało jak najwięcej bodźców dostosowanych do możliwości jego układu nerwowego.
Nasze edu-maty uszyte są z dobrych jakościowo i wytrzymałych tkanin, odpornych na częste pranie.
Podszyte są ociepliną dzięki czemu są miękkie i malec ćwicząc przewroty z brzuszka na plecy jest bezpieczny.
Główną tkaniną jest polar, ale aplikacje naszywane są z różnorodnych materiałów tak by zapewnić jak największą ilość bodźców rozwijających wszystkie zmysły.
Zmysł dotyku rozwijają materiały: szorstkie, śliskie, miękkie, puchate, plisowane oraz elementy odstające. Dbamy również o zmysł słuchu: znajdziemy na macie elementy szeleszczące i grzechoczące.
No i zmysł wzroku: różnorodność kolorów i wzorów pomaga rozwijać wzrok.
Mata pełni też funkcję edukacyjną dla nieco starszych dzieci gdyż podzielona jest na 4 sektory- 4 pory roku, z pomocą których możemy dziecku wyjaśniać różnice w następujących po sobie porach roku.
Edu-mata posłuży nam kilka lat, dla starszych dzieci może być używana jako kocyk piknikowy lub pełnić funkcję dywanu w namiocie ;).
Maty są duże, mają wymiary 140/140 cm, Podszyte ociepliną, posiadają tasiemki na gryzaki i grzechotki, jak również każda edu-mata posiada 2-3 gryzaki/grzechotki.
Poglądowe zdjęcia:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz